Szkoła sportowej jazdy konnej
Poziom Sport

Poziom sportowy to propozycja dla osób chcących rozpocząć starty w zawodach, jak również zawodników regularnie startujących i posiadających już własne konie.

Przepustką do tej grupy jest posiadanie minimum brązowej odznaki PZJ. Celem szkolenia, oprócz zdobycia jeździeckich umiejętności praktycznych, jest przygotowanie przyszłych zawodników do rywalizacji sportowej.

Zajęcia są prowadzone według wcześniej ustalonego planu treningowego. Treningi są bardziej intensywne w stosunku do poziomu średnio zaawansowanego. Jeźdźcy biorą aktywny udział w tzw. Czworobokach szkoleniowych i Parkurach otwartych. Mają także możliwość startu w zawodach. Oprócz tego uczestnicy szkolenia, w ramach zajęć teoretycznych, są angażowani w życie sportowe ośrodka, poznając dzięki temu zasady współzawodnictwa sportowego oraz przepisy. 

W ramach szkolenia jeźdźcy biorą udział w tzw. czworobokach i parkurach otwartych i mają możliwość startowania w zawodach na naszych koniach. Zajęcia prowadzone są w maksymalnie 4-osobowych grupach.

W ramach poziomu "Sport" zajęcia odbywają się w trzech grupach:

  • Sport poziom 2: osoby, które posiadają Brązową Odznakę Jeździecka PZJ i przygotowują się do startu w zawodach.
  • Sport poziom 1: osoby posiadające Brązową lub Srebrną odznakę jeździecką, regularnie startujące w zawodach na naszych koniach.
  • Sport PLUS: jeźdźcy z własnymi lub dzierżawionymi końmi, regularnie startujący w zawodach.