Szkoła Sportowej Jazdy Konnej, powstała z myślą o profesjonalnej nauce jazdy konnej dzieci i młodzieży. Naszym głównym celem jest przygotowanie jeźdźców do egzaminu na odznaki jeździeckie PZJ oraz startów w zawodach.

Treningi prowadzą doświadczeni instruktorzy oraz czynni zawodnicy skoków i WKKW.

Konie, na których prowadzimy zajęcia, to głównie konie sportowe z doświadczeniem w startach w zawodach.

Treningi prowadzone są w dni powszednie w godzinach 8:00 - 20:00 przy założeniu minimum dwóch treningów w tygodniu. Weekendy wykorzystujemy na odrabianie zaległych zajęć spowodowanych nieobecnością, lub starty w zawodach.

Zapisy na rok szkolny 2023/2024:
zgloszenia@aromer.pl

W treści wiadomości prosimy o podanie imienia i nazwiska, wieku, deklarowanego poziomu umiejętności oraz propozycji terminu stałych zajęć (dni/godziny) przy założeniu minimum dwóch dni w tygodniu.

Przed rozpoczęciem nauki u nas, każdy nowy uczeń jest indywidualnie oceniany przez instruktora podczas jazdy próbnej i przypisywany do odpowiedniego poziomu naszej skali szkoleniowej.

Umawianie jazdy próbnej:
505 555 235 (SMS)

  • Zawody Ogólnopolskie w WKKW, Grobice
  • AROmeriada summer (skoki) 2018

Poziom podstawowy

Naukę jazdy konnej można rozpocząć w każdym wieku. Prowadzimy zajęcia zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Zajęcia są prowadzone wyłącznie indywidualnie, aż do momentu zdobycia przez jeźdźca umiejętności swobodnego poruszania się w trzech chodach. Oprócz samych ćwiczeń w siodle, dużo czasu poświęcamy również na naukę właściwego zachowania w stajni i samodzielnego przygotowania konia do jazdy. 

Poziom średnio zaawansowany

Szkolenie na tym etapie jest oparte o wymagania stawiane na egzaminie na brązową odznakę jeździecką PZJ. Aby dołączyć do grupy średnio zaawansowanej jeździec musi posiadać umiejętność swobodnego poruszania się w trzech chodach. Podczas zajęć skupiamy się przede wszystkim na korekcie dosiadu i prawidłowym działaniu podstawowych pomocy jeździeckich.

Poziom sportowy

Poziom sportowy to propozycja dla jeźdźców posiadających minimum brązową odznakę jeździecką i  chcących rozpocząć starty w zawodach oraz tych, którzy już startują. Zajęcia są prowadzone według wcześniej ustalonego planu treningowego. Treningi są bardziej intensywne w stosunku do poziomu średnio zaawansowanego i jeźdźcy mają możliwość startu w zawodach na naszych koniach (przy założeniu minimum 3 treningów w tygodniu).